HODOWLA OWCZARKÓW ŚRODKOWOAZJATYCKICH URGA-KAN


Idź do treści

O Hodowli

Hodowlą owczarków środkowoazjatyckich zajmujemy się nieprzerwanie od 2003 roku, wtedy trafił do nas pierwszy Azjata – piękny turkmeński Ałabaj syn Fizmira oraz suki idącej w prostej linii od przesławnego Bajnaka.
Pies ten okazał się wspaniałym towarzyszem i obrońcą naszego domostwa, wkrótce dołączyła do niego Kajsza Kan z Bartoszowej Zagrody – piękna tygrysia suka córka Hagara Sazy Pamiru oraz Kamy Taunusberg – doskonałych psów, w których rodowodach znajdowały się przedstawiciele najlepszych linii turkmeńskich Ałabaj.
Kajsza była naszą pierwszą suką hodowlaną, to właśnie ona opiekowała się naszym synem, to ona pilnowała naszego domu i ona dowodziła pozostałymi psami, niesamowicie inteligentna, bystra, silna i sprawna. Rozumiała w lot nasze wymagania, nastroje, zawsze wiedziała kiedy była nam najbardziej potrzebna i to ona pokazała nam piękno tej rasy.
Dziś jej rolę w naszej rodzinie pełni Zojka – jej córka ze skojarzenia z Orhanem Premium naszym reproduktorem, Zojka przejęła od Kajszy jej niesamowitą inteligencję oraz silny instynkt obronny, które to cechy zostały dodatkowo wzmocnione przez Orhana i geny jego przodków.
W hodowli psów opieramy się na tylko i wyłącznie na psach wywodzących się z aborygennych linii turkmeńskich Ałabaji, staramy się tak kojarzyć nasze psy aby uzyskać wyrównane w typie szczenięta, które wyrosną na naprawdę dorodnych przedstawicieli rasy.
Jeżeli interesujesz się Owczarkami Środkowoazjatyckim i pragniesz posiadać potężnego psa, który będzie Twoim prawdziwym przyjacielem, obrońcą oraz stróżem twojego domu oraz wszystkich członków Twojej rodziny, to zapraszamy Cię do naszej hodowli.


Maria i Robert Błaszczyk
Powrót do treści | Wróć do menu głównego